Jezedecký oddíl Radouš z.s. Starý Plzenec oficiálně vznikl v červenci 1998 jako občanské sdružení. Oddíl patří pod ČJF. Sídlo oddílu je v Baslově ulici 38., Starý Plzenec, PSČ 332 02. Předsedkyní oddílu je paní Jana Hanzlíková, zástupkyní paní Denisa Vondrová a jednatelkou oddílu je Lucie Procházková.
Oddíl sdružuje celkem 28 členů, vlastní 12 koní, z toho 3 pony. Všichni koně jsou využitelní pro výuku základů jezdectví, především pro děti a mládež, ale i dospělé.
Hlavní činností JO Radouš je umožnit dětem, mládeží, ale i dospělým získat základy jízdy na koni. Proto oddíl pořádá jezdecké kurzy, v létě příměstské tábory s výukou jízdy na koni. Pro zájemce organizujeme vyjížďky po okolí Starého Plzence (mimo jiné ke kulturním památkám, jako je rotunda sv. Petra, zřícenina hradu Radyně, zámek Kozel…).
Okrajově se oddíl věnuje také parkurovému skákání.
Kurzy jízdy na koni probíhají od pondělí do čtvrtka od 16 do 18 hod. Kurzy probíhají na venkovní jízdárně pod vedením zkušeného cvičitele.
Každoročně se uskutečňuje Letní příměstský dětský tábor s výukou jízdy na koni ve dvou termínech – červencovém a srpnovém.
Letní dětské tábory mají v oddíle tradici, mnoho dětí se na tábory rádo několikrát vrací.
Kromě jízdy na koni  je pro děti připraven bohatý táborový program pod vedením zkušených táborových vedoucích a instruktorů.
Dále nabízíme pro děti uspořádání narozeninové párty, během roku pořádáme pro děti různé jezdecké soutěže a hry s koňmi.

Naším cílem není výchova špičkových sportovních jezdců, ale šance poznat krásu jezdectví díky získání základních dovedností péče o koně i jízdy na něm co nejširší skupině lidí a především dětem a mládeži.