Jezedecký oddíl Radouš z.s. Starý Plzenec oficiálně vznikl v červenci 1998 jako občanské sdružení. Oddíl patří pod ČJF. Sídlo oddílu je v Baslově ulici 38., Starý Plzenec, PSČ 332 02. Předsedkyní oddílu je paní Jana Hanzlíková, zástupkyní paní Kamila Koldáková.
Oddíl sdružuje celkem 36 členů, vlastní 14 koní, z toho 3 pony. Všichni koně jsou využitelní pro výuku základů jezdectví, především pro děti a mládež, ale i dospělé. Členové oddílu se starají ještě o dalších 5 koní, které zde mají ustájené jejich soukromí majitelé.
Hlavní činností JO Radouš je umožnit dětem, mládeží, ale i dospělým získat základy jízdy na koni. Proto oddíl pořádá jezdecké kurzy, v létě tábory s výukou jízdy na koni. Pro zájemce organizujeme vyjížďky po okolí Starého Plzence (mimo jiné ke kulturním památkám, jako je rotunda sv. Petra, zřícenina hradu Radyně, zámek Kozel…).
Okrajově se oddíl věnuje také parkurovému skákání.
Kurzy jízdy na koni probíhají v úterý a čtvrtek od 17.30 do 18.30 hod., v pátek od 16.00 do 17.00 hod. Kurzy probíhají na venkovní jízdárně pod vedením zkušeného cvičitele. Cena kurzu je 300 Kč/h nebo 2500 Kč/ 10h formou předplatného.
Každoročně se uskutečňuje Letní dětský tábor s výukou jízdy na koni ve dvou termínech – červencovém a srpnovém.
Letní dětské tábory mají v oddíle tradici, mnoho dětí se na tábory rádo několikrát vrací.
Kromě jízdy na koni  je pro děti připraven bohatý táborový program pod vedením zkušených táborových vedoucích a instruktorů.
Základní informace najdete na přihlášce, bližší info získáte na tel. +420 723 613 492.
Od roku. 2009 pořádáme také ve třech po sobě následujících sobotách teoreticko-praktické kurzy pro začátečníky i pokročilé jezdce i nejezdící milovníky koní. Jejich obsahem je přístup ke koni, základní péče, sedlání, uzdění a pod. Bližší info na tel. +420 723 613 492. Cena tohoto kurzu je 1000 Kč.
Dále nabízíme pro děti uspořádání narozeninové párty, během roku pořádáme pro děti různé jezdecké soutěže a hry s koňmi.

Naším cílem není výchova špičkových sportovních jezdců, ale šance poznat krásu jezdectví díky získání základních dovedností péče o koně i jízdy na něm co nejširší skupině lidí a především dětem  mládeži.